Informacje o naszych kolumnachzbrojenie

                     Przykład zbrojenia głowicy kolumny typ A1, A2, B.


Proponujemy Państwu kolumny betonowe w stylu romantycznym jako elementy architektury zewnętrznej budynków (wejścia, portale, pod balkony, pod łuki, arkady). Pasują zarówno do budowli historycznych jak i współczesnych domów, dworków. Słupy wykonane są z elementów z białego betonu dodatkowo wzmocnionych powierzchniowo siatką z drutu stalowego o średnicy 2,5 mm. Elementy mają w środku otwór. Grubość ścianki elementu wynosi 4 cm (grube, solidne elementy - 1/3 mniej betonu przy zalewaniu na budowie).
Grubość elementów i ich zbrojenie siatką stalową zapewnia bezpieczeństwo w transporcie, w trakcie montażu i zalewania. Kolumna o wysokości 2,5 m składa się z 5 elementów. Wszystkie łączenia elementów kolumny znajdują się na trzonie kolumny, dzięki czemu ułatwione jest wykończenie kolumny.Wytwarzamy dwa rodzaje głowic: romańską i toskańską. W trakcie przygotowania głowice: dorycka i jońska.Trzony kolumn mają następujące kształty:

-asymetryczna beczka (cygaro) (A1) 2,5 m plus cokół;
-symetryczna beczka (cygaro) (B) 2,49 i 2,87 m plus cokół;
-świecowa (klasyczna) (A2) od 2,10 do 3,90 m plus cokół.

Bazy dostosowane są do poszczególnych kolumn.

Wykonujemy również kolumny specjalne o wysokości 1,2 m pod wysokie łuki w rzędzie – arkady.

Po rozcięciu jednej całej kolumny można uzyskać również dwie półkolumny.Montaż kolumn należy wykonać zgodnie z instrukcją dołączoną przy wysyłce lub wysłaną wcześniej e-mailem.

Po włożeniu do środka kolumny zbrojenia (jak w dokumentacji) i zalaniu betonem osiąga ona wymagane parametry konstrukcyjne. Ostatnim etapem montażu kolumny jest nałożenie odpowiedniego tynku lub malowanie.

Kolumny można odebrać osobiście, możemy je dostarczyć na budowę naszym transportem, a przy większych odległościach firmą kurierską.Facebook Google Plus Twitter

Kolumny Betonowe

Wykonanie: Paweł Kuraś Wizualizacje: Marcin Fajlhauer